Umów się
na wizytę
JUŻ TERAZ!

Laseroterapia

W naszej poradni wykorzystujemy najnowsze lasery okulistyczne w leczeniu wielu chorób oczu, w retinopatię cukrzycową czy zaćmę wtórną.

Retinopatia cukrzycowa to obecnie główna przyczyna ślepoty na świecie. Wielu pacjentów nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji a także nie zdaje sobie sprawy, że metodą leczenia tego powikłania jest laseroterapia. Głównym celem zabiegów laserowych na siatkówce jest powstrzymanie postępowania zmian cukrzycowych siatkówki, a nie poprawa widzenia, choć i na to również liczymy.

Warto tutaj również wspomnieć, że jednocześnie z laseroterapią stosuje się iniekcje doszklistkowe tych samych preparatów, które wykorzystywane są w leczeniu AMD (Avastin, Lucentis, Eyelea).

Po kilku miesiącach lub nawet latach u ok. 20% pacjentów poddanych usunięciu zaćmy metodą fakoemulsyfikacji rozwija się tzw. zaćma wtórna, określana też skrótem PCO (Posterior Capsule Opacification). Pozostawiona po zabiegu naturalna torebka soczewki mająca za zadanie utrzymać sztuczny wszczep z czasem potrafi mętnieć. I tu z pomocą przychodzi laser, którym wykonywany jest w tej torebce otwór. Przeprowadzany w warunkach ambulatoryjnych, w znieczuleniu miejscowym kroplami, zabieg jest całkowicie bezbolesny, nie wymaga znieczulenia i pozwala na natychmiastowe (po kilku minutach) odzyskanie ostrości widzenia.

W naszej pracowni laserowej dysponujemy:

  • Laser YAG - pozwala na wykonywanie nieinwazyjnych zabiegów w przednim odcinku oka. Ma zastosowanie w leczeniu jaskry, jest niezastąpiony w usuwaniu tzw. zaćmy wtórnej, powstającej u pacjentów po operacjach usunięcia zaćmy.
  • Laser argonowy - pozwala na wykonywanie nieinwazyjnych zabiegów w tylnym odcinku oka. Stosowany głównie w leczeniu retinopatii cukrzycowej.