Laserowa korekcja wzroku
Zabieg polega na precyzyjnym wymodelowaniu kształtu rogówki oka w ten sposób, aby wpadające do oka promienie świetlne były skupiane na siatkówce i tworzyły wyraźny obraz.
Zabieg polega na precyzyjnym wymodelowaniu kształtu rogówki oka w ten sposób, aby wpadające do oka promienie świetlne były skupiane na siatkówce i tworzyły wyraźny obraz.
Fakoemulsyfikacja zaćmy jest aktualnie najdoskonalszą, rozpowszechnioną na całym świecie metodą usuwania zaćmy. Wszczepiamy również soczewki wieloogniskowe, które umożliwiają całkowitą rezygnację z okularów.
Leczenie chirurgiczne jaskry wskazane jest w przypadku braku skuteczności leczenia farmakologicznego.
Leczenie iniekcjami bezpośrednio do gałki ocznej są jedyną obecnie znaną skuteczną metodą leczenia AMD, stosujemy w tym celu preparaty najnowszej generacji.
Operacje zeza u dzieci i dorosłych wykonujemy w warunkach ambulatoryjnych.
Korekcja wad wzroku metodami laserowymi z wielu przyczyn może być niemożliwa. W takich przypadkach alternatywą stają się tzw. soczewki fakijne zdolne korygować praktycznie każdą wadę.
Chirurgia witreoretinalna pozwala na operowanie tylnego odcinka oka, czyli schorzeń takich jak odwarstwienie siatkówki lub jej zwyrodnienia.
Retinopatia cukrzycowa to obecnie główna przyczyna ślepoty na świecie. Wielu pacjentów nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji a także nie zdaje sobie sprawy, że metodą leczenia tego powikłania jest laseroterapia. Głównym celem zabiegów laserowych na siatkówce jest powstrzymanie postępowania zmian cukrzycowych siatkówki, a nie poprawa widzenia, choć i na to również liczymy.
Po kilku miesiącach lub nawet latach u ok. 20% pacjentów poddanych usunięciu zaćmy metodą fakoemulsyfikacji rozwija się tzw. zaćma wtórna, określana też skrótem PCO (Posterior Capsule Opacification). Pozostawiona po zabiegu naturalna torebka soczewki mająca za zadanie utrzymać sztuczny wszczep z czasem potrafi mętnieć. I tu z pomocą przychodzi laser, którym wykonywany jest w tej torebce otwór. Przeprowadzany w warunkach ambulatoryjnych, w znieczuleniu miejscowym kroplami, zabieg jest całkowicie bezbolesny, nie wymaga znieczulenia i pozwala na natychmiastowe (po kilku minutach) odzyskanie ostrości widzenia.
- Laser YAG - pozwala na wykonywanie nieinwazyjnych zabiegów w przednim odcinku oka. Ma zastosowanie w leczeniu jaskry, jest niezastąpiony w usuwaniu tzw. zaćmy wtórnej, powstającej u pacjentów po operacjach usunięcia zaćmy.
- Laser argonowy - pozwala na wykonywanie nieinwazyjnych zabiegów w tylnym odcinku oka. Stosowany głównie w leczeniu retinopatii cukrzycowej.
„Oko jest jednym z najważniejszych narządów zmysłów. Dostarcza około 80% informacji o otoczeniu. Do procesu analizy odebranych przez oczy sygnałów angażowane jest ponad 10% wszystkich komórek nerwowych w mózgu. Dzięki temu, każdy człowiek nie tylko patrzy, ale też rozumie to, co widzi.”
czytaj więcejPrzed przeprowadzeniem zabiegu usunięcia zaćmy, macie Państwo możliwość podjęcia decyzji o tym, jak chcecie widzieć po operacji. Dzięki trafnemu wyborowi soczewki, uzyskacie Państwo widzieć tak, jak nigdy wcześniej – nawet przed wystąpieniem zaćmy
Okres wiosenny to okres pylenia traw i drzew, a związanym z tym częstym objawem u alergików jest zapalenie spojówek.Dlatego też powinniśmy przyjrzeć się tej jednostce chorobowej.Choroba objawia się zaczerwienieniem oczu, łzawieniem, świądem lub obrzękiem powiek i spojówek.
czytaj więcej