Umów się
na wizytę
JUŻ TERAZ!

Rodzaje soczewek wszczepialnych

Przed przeprowadzeniem zabiegu usunięcia zaćmy, macie Państwo możliwość podjęcia decyzji o tym, jak chcecie widzieć po operacji. Dzięki trafnemu wyborowi soczewki, uzyskacie Państwo widzieć tak, jak nigdy wcześniej – nawet przed wystąpieniem zaćmy. Oceniając swoje przyzwyczajenia wzrokowe, zobowiązania zawodowe, tryb życia oraz oczekiwania, co do stopnia ochrony oka i jakości widzenia, możecie raz na całe życie zyskać ostrość wzroku, która będzie dopasowana ściśle do Waszych indywidualnych potrzeb!

Soczewki, na których pracujemy w naszej klinice, różnią się między sobą, gwarantując zróżnicowaną ochronę oka, jakość widzenia, bezpieczeństwo oraz niezależność od konieczności używania dodatkowych okularów. Nasi specjaliści pozwolą Ci wybrać rodzaj najlepszy dla Ciebie!

Soczewki implantowane w MEDILENS można podzielić ze względu na jakość użytego do ich produkcji materiału, co ma wpływ zarówno na jakość widzenia, jak i na bezpieczeństwo śród- i pooperacyjne. Ponadto zróżnicowane są konstrukcją optyki, która jest odpowiedzialna za zapewnienie stabilnego, ostrego obrazu na różnych dystansach spojrzenia. Kolejna różnica pomiędzy soczewkami, wynika z rodzaju zastosowanych do ich budowy filtrów, których działanie jest dwukierunkowe. Z jednej strony stanowią ochronę wnętrza oka przed promieniowaniem ultrafioletowym i szkodliwym spektrum widma światła widzialnego, z drugiej – ich zadaniem jest podniesienie kontrastu widzenia oraz zwiększenie zdolności rozróżniania barw, zwłaszcza w warunkach słabego oświetlenia.

Ponadto soczewki, do których Państwo macie dostęp w naszej klinice, podzielić można w zależności od ilości ognisk obrazowych, a więc od odległości, na których będziecie Państwo widzieli perfekcyjnie, bez użycia jakichkolwiek dodatkowych okularów, czy innych pomocy wzrokowych. Przeprowadzając zabieg w naszym szpitalu, możecie Państwo zadecydować, co, jak, z jakiej odległości będziecie widzieć po operacji. Decydując się na produkt z grup: jedno-, dwu-, czy wieloogniskowych, podejmujecie jednocześnie decyzję o tym, czy chcecie w przyszłości używać okularów, a jeśli tak – to do jakich szczególnych czynności życia codzienności.

Wszystkie soczewki jednoogniskowe zapewnią perfekcyjne widzenia przy codziennym poruszaniu się. Ostry obraz oglądanej telewizji, jezdni podczas prowadzenia samochodu, każdego przedmiotu znajdującego się w odległości większej niż 3-5 metrów (w zależności od różnic anatomicznych budowy oka) - to jakość widzenia gwarantowany przez soczewki tego typu. Dla pełnego komfortu pracy na odległościach bliskich (czytanie książek, majsterkowanie, rozwiązanie krzyżówek), jak i pośrednich (praca przy komputerze, gotowanie) wymagane są dodatkowe okulary. Soczewki dwuogniskowe dają dobrą ostrość wzroku dali, tak jak ma to miejsce w jednoogniskowych, jednak dodatkowo umożliwiają pacjentowi ostre widzenie odległości bliskich (33-50cm).

Sytuacje takie, jak konieczność zapoznania się i podpisania ważnego dokumentu w urzędzie, przeczytanie drobnego druku na opakowaniu leku, znalezienie odpowiednich monet przy dokonywaniu płatności, nie będą wymagały już użycia dodatkowych okularów, tzw. do czytania. Soczewki wieloogniskowe to najbardziej zaawansowany technologicznie produkt, który najlepiej wspiera anatomiczne niedomagania oka. Nie tylko zapewnia ostre widzenie na dużych dystansach i z bliska, ale – poprzez zastosowanie konstrukcji optyki zwiększającej głębię ostrości – pozwala na płynne widzenie również w obszarach pośrednich. Polecany aktywnym osobom, które całkowicie chcą pozbyć się konieczności noszenia okularów (za wyłączeniem pracy wzrokowej w ekstremalnych, nietypowych warunkach).

Poniżej prezentujemy Państwu cechy poszczególnych linii soczewek z jednoczesnym wskazaniem, jakie korzyści odnosicie Państwo z ich wyboru. Jednocześnie pragniemy poinformować, że ostatecznego wyboru soczewki dla Państwa indywidualnego przypadku medycznego, dokonuje lekarz kwalifikujący do zabiegu chirurgicznego, biorąc pod uwagę nie tylko Państwa wymagania i oczekiwania, ale – przede wszystkich – stan medyczny Państwa narządu wzroku i jego cechy anatomiczne mające wpływ na ostateczny efekt przeprowadzonego zabiegu. Często bowiem najbardziej zaawansowany produkt – mimo najwyższej ceny – nie okazuje się najlepszym dla pacjenta. Dlatego ufając profesjonalizmowi naszej kadry lekarskiej podzielcie się Państwo z nami swoją wizją tego, jak chcielibyście widzieć po zabiegu, a my – w oparciu o przeprowadzone specjalistyczne badania – zaproponujemy Państwu rozwiązania najlepsze dla Państwa.

Linia produktów

SOCZEWKA PREMIUM

Zmodyfikowany rodzaj soczewki podstawowej o poprawionych właściwościach optycznych, co jest szczególnie odczuwalne przy obserwacji dużych dystansów. Polecana osobom z zaawansowaną zaćmą, które oczekują stabilnego widzenia, niezależnego od zmian natężenia oświetlenia.

Wysoka wrażliwość na kontrast widzenia i niezależność od natężenia światła powodują, że po soczewki tego typu powinny sięgnąć osoby aktywne, spędzające dużo czasu za kierownicą pojazdów mechanicznych, pracujące zawodowo, oczekujące otrzymania produktu, który zapewni im dożywotnio najwyższą jakość widzenia.

Soczewki dwu- i wieloogniskowe w praktyce zaliczane są do grupy PREMIUM, gdyż oprócz swoich unikalnych cech posiadają również wymienione powyżej.

SOCZEWKA O POGŁĘBIONEJ OSTROŚCI

Jest to typ soczewek, które dodatkowo zapewniają lepszą ostrość do odległości pośrednich, np. praca przy komputerze, gotowanie, czy spotkania towarzyskie. Daje ona częściową wolność od okularów zapewniając niewielką poprawę widzenia do odległości bliskich.

SOCZEWKA DWUOGNISKOWA

Soczewki te najlepiej sprawdzają się do odległości bliskich i dalekich. Odległości pośrednie często wymagają dodatkowej niewielkiej korekcji okularami.

SOCZEWKA WIELOOGNISKOWA

Wieloogniskowe soczewki zwane również multifokalnymi zapewniają komfort widzenia do każdej odległości naśladując naturalne zdolności akomodacyjne oka. Z tego powodu wielu starszych pacjentów, u których nie występuje zaćma, decyduje się na zastąpienie swojej naturalnej soczewki multifokalną, co pozwala im na znaczne odzyskanie widzenia na wszystkie odległości, które posiadali w młodszym wieku.

SOCZEWKA TORYCZNA

Soczewki toryczne charakteryzują się indywidualnie dobieraną dodatkową korekcją astygmatyzmu, którą można zastosować w soczewkach jedno-, dwu, jak i wieloogniskowych.